#1 2008-06-10 13:01:11

Lael

MG

Zarejestrowany: 2008-05-18
Posty: 15
Punktów :   

ranga MG

Dżem dobry. By może znów nie trafiłam z tematem i problemem, w takim wypadku, niech mnie ktoś szturchnie o kasację. Wiem, że jestem zielona i nowiutka, ale już chęci moje wystawiane są na ciężką próbę Uwielbiam bycie MG, ale to ciężki kawał chleba ^^... A teraz do rzeczy:

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę: MG to ranga moja, a nie mojej postaci. Wiem, że to jest trudne do ogarnięcia dla wędrowców i innych ( z racji tego, że inne rangi są klimatyczne), ale może należało by to gdzieś zaznaczyć (o ile oczywiście bzdur nie plotę). Np. dostałam już 3 podania które opiewają wejście wędrowca do zalanego słońcem urzędu miasta, w którym czeka na niego uśmiechnięty drow z urzekającą ciemną skórą, pragnący jak najrychlej dać mu mieszkańca. Ja wiem, że MG to ranga która wymaga nieustannego uczenia się i elastyczności, ale ja po każdej twórczości - przez duże TFU - nowego wędrowca muszę dopisywać coś w swoim profilu, by było to jeszcze bardziej zrozumiałe...

A teraz upraszczając moje emocjonalne rozterki: czy ja jestem MG, czy moja postać? ( i czy tylko ja mam z tym problem, bo jeśli tak, to zamilknę na wieki )


Nie bo nie.

Offline

 

#2 2008-06-10 14:00:30

KiciaQ

Nagareboshi

1772440
Call me!
Skąd: Opole/Oława
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 72
WWW

Re: ranga MG

Ty jako osoba jesteś MG (to jest ranga mechaniczna), Twoja postać to Twoja postać.  Nie czarujmy się ale ja sobie nie wyobrażam drowa, czy mojej niewidomej, brudnej i śmierdzącej nędzarki jako urzędnika. Borykałam się z tym samym problemem do czasu zrobienia wpisu w profilu. Co prawda zawsze się znajdzie ktoś, kto tego nie przeczyta, ale takie przypadki są w mniejszości.
Z kolei ranga fabularna dotyczy Twojej postaci (np. pirat, nędzarka, etc.).

Aha- odgrywając swoją postać, zapomnij o tym, że jako gracz jesteś MG- chyba, że wydarzenia wokół całkowicie Ciebie nie dotyczą. Nie chciałabym tu sytuacji, że MG są najsilniejsi i niepokonani, bo sami sobie prowadzą. Jeśli sama zostajesz wmieszana w wydarzenia- najlepiej by nadzorował je inny MG, a jak innego nie ma- wypadałoby dać trochę forów graczowi- o ile nie odstawia jazd w stylu "ścinam mu łeb".

Ostatnio edytowany przez KiciaQ (2008-06-10 14:05:06)


"I was going to let you go,
after all there aren't many of us out there,
but you're just such a pain in the ass."
~Lucy~ (Elfen Lied)

Offline

 

#3 2008-06-10 17:09:25

Lael

MG

Zarejestrowany: 2008-05-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: ranga MG

No właśnie. Widzisz, mimo mojego wpisu w profilu, który sukcesywnie poprawiam, żeby jak najwięcej osób mogło zrozumieć, wciąż dostaję podania do drowa.

Problem w tym, że to nie ja mam problem Niew mogę zliczyć ile już razy napisałam, że Sithis nie jest urzędnikiem, ani MG. Oberwało mi się nawet od jednej pani wędrowiec że "u niej w krainie to jak ona nadaje komuś rangę, to ten ktoś ma tym kimś być, tzn strażnik strażnikiem itd, więc dlaczego drow nie jest MG". Jednak na moje pytanie kim dokładnie fabularnie jest MG nie potrafiła odpowiedzieć. Jesli nie macie z tym problemów, może wasze OT w profilach jest bardziej zrozumiałe


Nie bo nie.

Offline

 

#4 2008-06-10 19:24:27

Kireea Amentiae

Kochany wredasek ^^

status 4768046
848722
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 93
Punktów :   

Re: ranga MG

Jako Mg masz możliwosc odgrywania NPC czy tam BN-ów co bardziej pasuje..możesz odgrywać każdego.. wiesz mam ten sam problem .. Miałam własciwie, do czasu gigantycznego napisu kierowanego do wędrowców na początku profilu .. z opisem urzędu i postaci w nim,- raz że łatwiej było im pisać.. Dwa rzadko sie mylili.... choć teraz mam takich zdolnych co do samej królowej przybywają. Ale tu masz pokaz czy ktoś sie nadaje czy nie, tak od razu. Możesz odmówić i wpisać na forum czemu odmówiłaś, i inni też to widzieli, zależy nam na dobrych graczach nie na pladze Pg nobowej i tak dalej ...

Odmawiasz i dobrze czynisz, nie łapiemy kogo popadnie by nam pisał w karczmie
Wchodzi do karczmy *
* zamawia piwo*
*ścina łeb karczmarzowi *

lecz też jeśli widzi ktoś że z osoby da sie coś zrobić, nauczyć ja i tak dalej ( a da sie większość, jeśli mają choć pojęcie) wystarczy dać jej mieszkańca i przekazać komuś kto sie po użera.. ( jak by co jestem chętna[bez skojarzeń ] )


Jakieś jeszcze pytanka ?

Offline

 

#5 2008-06-10 19:47:40

Zahe

Włatca

Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 21
Punktów :   -1 

Re: ranga MG

tak! co było pierwsze - jajko czy kura ?

Offline

 

#6 2008-06-10 22:19:04

KiciaQ

Nagareboshi

1772440
Call me!
Skąd: Opole/Oława
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 72
WWW

Re: ranga MG

Ja mam- jakim cudem mi się post rozmnożył? Jak wychodziłam z forum był 1, a teraz widzę 2. o.0

//Edytka:
Każdy mój post widzę podwójnie. o.0 Przysięgam, że jestem trzeźwa.

//Edytka 2:
Po przelogowaniu widzę normalnie. Uff.

Ostatnio edytowany przez KiciaQ (2008-06-10 22:25:34)


"I was going to let you go,
after all there aren't many of us out there,
but you're just such a pain in the ass."
~Lucy~ (Elfen Lied)

Offline

 

#7 2008-07-23 20:57:27

Josette

Ruda lisica

Zarejestrowany: 2008-05-13
Posty: 100
Punktów :   

Re: ranga MG

Teraz czas na moją wypowiedź.
1. Ranga MG - jak ja rozumiem to pojęcie i jak MOIM zdaniem powinna wyglądać praca MG w grze.
2. Przyznawanie mieszkańca.

1. Po pierwsze. Ranga Mistrza Gry powinna być czysto mechaniczną rangą i tak właściwie jest (każdy chyba wie od czego jest MG i nie muszę mówić). W naszej grze podejście do tego jest zupełnie inne. Jak sami wiecie MG musi przeprowadzać sesję z mieszkańcem, by sprawdzić jego umiejętności, dodatkowo obadać wszystkie profile (i robić to regularnie co jakiś czas, bo mimo iż upomni sie raz ten ktoś może nabazgrać bzdur po raz drugi) oraz wykonywać swoje pierwotne zadania czyli questy, sesje z graczami, sędziowanie walk, akceptowanie kart postaci zawierających coś, czego gracz ot tak sobie wrzucić do profilu nie może (chodzi mi o czary, ekwipunek itp) itd. Nie sądzicie, że o wiele łatwiej było by nam stworzyć inną rangę, która przejęła by część roboty od MG, szczególnie chodzi mi o tą, którą narzuca się mu w Varklandzie? Po prostu praca zarówno MG oraz tej drugiej rangi wykonywana byłaby dokładniej i porządniej. Mistrz Gry miałby czas na przeprowadzenie jakiejś sesji choćby w karczmie, zaś inni gracze, którzy domagają się (i zasługują) jakiegoś własnego wkładu w gre mogli by objąć stanowisko takiego pół- MG. ; )

2. Po drugie. Nie wiem kiedy ustalono w tej grze, że zanim ktoś otrzyma mieszkańca musi przejść sesję z MG. Nie wiem, bo gram tu stosunkowo nie długo, a z tego, co słyszałam gra przechodziła wiele zmian, w tym zmiany serwera czy forum, więc nie jestem tego w stanie nawet odnaleść.
Dla mnie to trochę bez sensu. Nie to, żebym podważała czyjeś zdanie, nie. Po prostu po sesji w urzędzie (bo tak pierwotnie przyjęto) nie da się stwierdzić czy ten grać nie wykazuje PG oraz czy dobrze odgrywa swoją rasę tak na prawdę. Owszem, częściowo można to sprecyzować, alee...
Idąc dalej. Wiem, że większość z Was (MG) przyjęła już sobie, że sesja nie koniecznie musi odbywać się w urzędzie. I dobrze, to było bez sensu i wydawało mi się momentami cholernie nieklimatyczne. Jednak z drugiej strony zauważcie też, że robienie sesji z graczem zajmuje troche czasu, a nie wszyscy mają czas siedzieć 3 godziny by skończyć jakąś przygodę, w dodatku wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski, czy aby na pewno ten i ten gracz jest odpowiedni na to, aby zostać mieszkańcem. No i kończac to wszystko dochodzimy do ostatniej kwestii. Skoro chcemy ruszyć tą gre to przydałoby się na początek zmniejszyć ten rygor. Teraz, a bynajmniej dotychczas tak było, MG czepiali się wszystkiego, co zniechęcało graczy.
Wiem, nakręciłam. Ale po prostu chce wam tym samym uświadomić, że wiele rzeczy jest zbyt ... no właśnie. Jak to nazwać? ^^

Offline

 

#8 2008-07-23 23:17:13

KiciaQ

Nagareboshi

1772440
Call me!
Skąd: Opole/Oława
Zarejestrowany: 2008-05-22
Posty: 72
WWW

Re: ranga MG

Ja bym to skróciła do uzupełnienia profilu, avatara i poprawnego imienia oraz wysłania klimatycznego podania o przyjęcie. Na sesji zawsze może coś umknąć.

Osobiści- teraz u mnie weryfikacja nowych wygląda tak, że podsyłają trzy krótkie reakcje:
1. Na pytanie, by opowiedzieli coś o sobie.
2. Na pytanie o plotki z miejsca pochodzenia.
3. Na zaczepienie/napaść na mieście (tu warianty mogą być różne).


"I was going to let you go,
after all there aren't many of us out there,
but you're just such a pain in the ass."
~Lucy~ (Elfen Lied)

Offline

 

#9 2008-07-24 13:46:23

Kireea Amentiae

Kochany wredasek ^^

status 4768046
848722
Zarejestrowany: 2008-04-06
Posty: 93
Punktów :   

Re: ranga MG

Cóż sama zastanawiałam  się nad skróceniem tego, gdyż po prostu zbyt rygorystyczne warunki powodują że gra robi sie elitarna, i to odstrasza innych.

A reszta naprowadzania gracz i tak może wyjść w praniu


co do rozłożenia rangi na dwie ? .. Cóż na razie nie widzę ku temu sposobności, lecz może z czasem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wolne domki Niechorze http://wycinkadrzew.bydgoszcz.pl